ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΝικητές στο αεροβόλο πιστόλι o Χρ. Γερασίμου και η Κ. Πρατσή

Νικητές στο αεροβόλο πιστόλι o Χρ. Γερασίμου και η Κ. Πρατσή

Ο έβδομος αγώνας σταθερού στόχου του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ ήταν για το «Κύπελλο Περικλή Τάνου» και ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του αείμνηστου σκοπευτή και αθλητικού παράγοντα της Λεμεσού και της ΣΚΟΚ. Ο αγώνας έγινε στις εγκαταστάσεις του διεθνούς σκοπευτηρίου Λεμεσού και τον αθλοθέτησε η NUROFEN.

Στο αεροβόλο πιστόλι, οι αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Χρίστος Γερασίμου (551/600) και Κωνσταντίνα Πρατσή (367/400) πήραν τις πρώτες θέσεις στη γενική κατάταξη ανδρών και γυναικών αντίστοιχα, ενώ στους έφηβους πρώτευσε ο νεαρός Ανδρέας Χαραλάμπους της ΣΚΟΑΜ με 508/600 και στις νεάνιδες, η έκπληξη της φετινής χρονιάς Παναγιώτα Χαραλάμπους της ΣΚΟΛΕΜ με 364/400, αποτέλεσμα που της χάρισε και τη δεύτερη θέση στη γενική κατάταξη των γυναικών. Στο αεροβόλο πιστόλι ανδρών με κινητικές αναπηρίες ο αθλητής των παραολυμπιακών Ευριπίδης Γεωργίου της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε 535/600.

Η δεκαπεντάχρονη Ναταλία Αλκιβιάδου της ΣΚΟΛΕΥ ήταν η νικήτρια στο αεροβόλο πιστόλι κορασίδων με 327/400 και ο συναθλητής της Σάββας Ευαγγέλου στο αεροβόλο πιστόλι παίδων με 322/400. Στην κατηγορία των παίδων με σταντ, ο Μάριος Αριστείδου της ΣΚΟΛΕΜ εξασφάλισε την πρώτη θέση με 336/400 και η συναθλήτριά του Ευαγγελία Χαραλάμπους με 389/400, πρώτευσε στην κατηγορία των κορασίδων με σταντ.

Τέλος στις κατηγορίες παμπαίδων και παγκορασίδων, νικητές αναδείχθηκαν ο Ιωάννης Θεοδότου της ΣΚΟΑΜ με 358/400 και η Αντρεάνα Κυρίλλου της ΣΚΟΛΕΥ με 330/400.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο αεροβόλο πιστόλι για το «Κύπελλο Περικλή Τάνου» σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: