aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΚ.Σ. Αυγόρου και Γιάννης Ιωάννου οι νικητές τον τέταρτο αγώνα!

Κ.Σ. Αυγόρου και Γιάννης Ιωάννου οι νικητές τον τέταρτο αγώνα!

Με νικητές την ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου Αυγόρου στην ομαδική κατάταξη και τον σκοπευτή Γιάννη Ιωάννου στη Γενική Κατάταξη, έπεσε η αυλαία του Β’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Αμμοχώστου, που διοργανώνει η ΣΚΟΕΠΑ!

Ο τέταρτος και τελευταίος αγώνας του φετινού πρωταθλήματος, όπως και οι προηγούμενοι τρεις, έγινε στο σκοπευτήριο της Ελεύθερης Επαρχίας Αμμοχώστου στο Παραλίμνι και τον αθλοθέτησε ο Ανδρέας Λαζανίτης.

Στην Ομαδική Κατάταξη, η ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου Αυγόρου, με τους Θεοδόση Γιαννάκη, Ανδρέα Επιστηθίου, Σπύρο Σπύρου, Ραφαήλ Χατζηκουμή και Σωτήρη Χατζηκουμή, με συνολικό αποτέλεσμα 190/240 πήρε την πρώτη της φετινή νίκη, ενώ στη δεύτερη θέση τερμάτισε η ομάδα του Κ.Σ. Παραλιμνίου με 185/240 και στην τρίτη ο Κ.Σ. Λιοπετρίου με 184/240.

Από τις εμπορικές ομάδες, νικήτρια ανεδείχθη η «Ομάδα Ήθους» με 182/240, ενώ η ΝΕΒΙΣΟ πήρε τη δεύτερη θέση με 168/240 και η BERETTA TEAM την τρίτη θέση με 146/240.

Στη γενική κατάταξη ο πρώτευσε ο Γιάννης Ιωάννου με 53/60, ο οποίος πήρε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σκοπευτών, ενώ ο Θεοδόσης Γιαννάκη με 52/60 ήταν ο νικητής στην Α’ κατηγορία των κυνηγών και ο Γιώργος Βαρβάτσης με 50/60 επικράτησε στην αντίστοιχη Β’ κατηγορία.

Ο νεαρός Κορνήλιος Χρήστου με 47/60 κέρδισε τους έφηβους και ο Γιώργος Τρυπινώτης με 44/60 πρώτευσε στους βετεράνους, ενώ οι Γιώργος Μανιταράς (41/60) και Κοσμάς Καπετάνιος (52/60), πήραν τις πρώτες θέσεις στις κατηγορίες των φιλοξενουμένων κυνηγών και επανεγγραφών (Re-entries) αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα του Β’ Επαρχιακού Πρωταθλήματος Αμμοχώστου, ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. Κυνηγετικός Σύλλογος Αυγόρου 190/240
2. Κυνηγετικός Σύλλογος Παραλιμνίου 185/240
3. Κυνηγετικός Σύλλογος Λιοπετρίου 184/240
4. Κυνηγετικός Σύλλογος Φρενάρους 171/240
5. Κυνηγετικός Σύλλογος Δερύνειας 170/240
6. Κυνηγετικός Σύλλογος Σωτήρας 146/240

ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
1. Ομάδα Ήθους 182/240
2. ΝΕΒΙΣΟ 168/240
3. ΒΕΡΕΤΤΑ ΤΕΑΜ 146/240

ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ
1. Γιάννης Ιωάννου 53/60
2. Ιάσονας Τζιοβάνη 53/60
3. Παντελής Παντελή 52/60
4. Ανδρέας Ττίγγος 49/60
5. Κυριάκος Σωτηρίου 48/60
6. Γρηγόρης Τούμπας 48/60

ΚΥΝΗΓΟΙ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Θεοδόσης Γιαννάκη 52/60
2. Μιχάλης Μακεδόνας 51/60
3. Γιώργος Κωστέας 51/60
4. Μάριος Κυριάκου 50/60
5. Γιώργος Στυλιανού 50/60
6. Γιώργος Κάστανος 50/60

ΚΥΝΗΓΟΙ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
1. Γιώργος Βαρβάτσης 50/60
2. Ανδρέας Επιστηθίου 48/60
3. Χαράλαμπος Χαραλάμπους 48/60
4. Γιάννης Ζαχαρίου 48/60
5. Χριστάκης Αλεξάνδρου 45/60
6. Κυριάκος Κυριάκου 45/60

ΕΦΗΒΟΙ
1. Κορνήλιος Χρήστου 47/60
2. Μόδεστος Σούττου 45/60
3. Μάριος Καΐκκης 32/60

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ
1. Γιώργος Τρυπινιώτης 44/60
2. Χρίστος Ττίγγος 40/60
3. Σπύρος Βοντιτσιάνος 38/60

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ