ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΈπεσε η αυλαία, οριστικοποιήθηκαν οι θέσεις

Έπεσε η αυλαία, οριστικοποιήθηκαν οι θέσεις

Έπεσε η αυλαία στο παγκύπριο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής. Πρωταθλητής και κυπελλούχος είχε αναδειχθεί εδώ και μέρες ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος έκανε το νταμπλ. Απλά με τη διεξαγωγή της τελευταίας αγωνιστικής οριστικοποιήθηκαν οι θέσεις των ομάδων στην τελική κατάταξη.

Ο πρωταθλητής ΑΠΟΕΛ, που χρησιμοποίησε και πολλά νέα παιδιά, νίκησε τον Ναυτικό Όμιλο Αμμοχώστου 17-10, με νίκη ολοκλήρωσε και ο δεύτερος στον βαθμολογικό πίνακα, Ναυτικός Όμιλος Πάφου, που επικράτησε του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας με 21-9, ενώ με νίκη αποχαιρέτησε τη σεζόν ο περσινός πρωταθλητής, Ναυτικός Όμιλος Μέσα Γειτονιάς που κέρδισε το λεμεσιανό ντέρμπι με 17-10. Για την ιστορία να αναφέρουμε πως το πρωτάθλημα κάτω των 18 (U18) κατέκτησε ο Ναυτικός Όμιλος Πάφου.