ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΈκανε ποδαρικό η Εθνική Χάντμπολ

Έκανε ποδαρικό η Εθνική Χάντμπολ

Εντυπωσιακή στην πρεμιέρα της η Εθνική Κύπρου U24 στο χάντμπολ, που κέρδισε μετά από παλικαρίσια εμφάνιση την οικοδέσποινα Βουλγαρία (25-23) και έκανε το πρώτο βήμα για πρόκριση στον επόμενο γύρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2020.

Οι παίκτες του Απόστολου Μιχαήλ έκαναν τα πάντα στο παρκέ, δούλεψαν ομαδικά, δεν πτοήθηκαν από το θερμό κοινό που είχαν απέναντί τους και πραγματοποιώντας μεστή εμφάνιση έφεραν τα κάτω πάνω και πήραν μια σπουδαία απ’ όλες τις απόψεις νίκη.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, η Εθνική μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με το τέλος του ημιχρόνου όμως στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας εξαιρετική άμυνα και έχοντας τις λύσεις στην επίθεση πήρε δίκαια και πανάξια τη νίκη. Κορυφαίος για την Εθνική μας ο αρχηγός Τζούλιο Αργυρού που πέτυχε 12 τέρματα.