ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΧριστοφόρου και Κωνσταντίνου κέρδισαν το «Κύπελλο Λεμεσού»

Χριστοφόρου και Κωνσταντίνου κέρδισαν το «Κύπελλο Λεμεσού»

Ο έφηβος πρωταθλητής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Αλέξανδρος Χριστοφόρου και η συναθλήτριά του Μαριλένα Κωνσταντίνου, ήταν οι μεγάλοι νικητές στον πρώτο αγώνα σταθερού στόχου του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2017 -2018 στο αεροβόλο τουφέκι. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λεμεσού» κι έγινε το περασμένο Σαββατοκύριακο 21 και 22 Οκτωβρίου στο διεθνές σκοπευτήριο της συμπρωτεύουσας και σ’ αυτόν πήραν μέρος πάνω από 100 σκοπευτές και σκοπεύτριες του σταθερού στόχου.

Ο Αλέξανδρος πέτυχε 607.1 στο τουφέκι των 60 βολών και κέρδισε άνδρες και έφηβους, ενώ η Μαριλένα με 405.5 πήρε μια άνετη νίκη στο τουφέκι 40 βολών, όπου αγωνίζονται γυναίκες και νεάνιδες. Στο αεροβόλο τουφέκι ανδρών κέρδισε ο Αλέξανδρος Πολυκάρπου του σωματείου ΕΛΕΣΚΟ με 602.6 και στο τουφέκι νεανίδων η Μαρία-Βανέσσα Χαραλάμπους της ΣΚΟΛΕΥ με 398.2.

Στους παίδες πρώτευσε ο Χάρης Χαρή της ΣΚΟΛΕΥ με 379.8 και στις κορασίδες η Νικολέτα Κυρίλλου της ίδιας Οργάνωσης με 388.7, ενώ οι Μιχάλης Παφίτης (401.3) και Άντρεα Πιτταρά (387.1) επίσης της ΣΚΟΛΕΥ ήταν οι νικητές στις κατηγορίες των παίδων και κορασίδων με σταντ. Αθλητές της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας ήταν και οι νικητές στο τουφέκι παμπαίδων και παγκορασίδων, όπου ο Ανδρέας Ηρακλέους πέτυχε 385.1 και η Θέα Φράγκου 365.2.

Αναλυτικά οι νικητές στον πρώτο αγώνα σταθερού στόχου για το «Κύπελλο Λεμεσού», σε κάθε κατηγορία στο αεροβόλο τουφέκι ήταν οι ακόλουθοι: