ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΑργυρό στο Τάεκβοντο η Σουζάννα

Αργυρό στο Τάεκβοντο η Σουζάννα

Πολύ μεγάλη επιτυχία σημείωσε η Κύπρια Πρωταθλήτρια του Τάεκβοντο Σουζάννα Τομάζου σε Ολυμπιακό τουρνουά «G1» που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα. Η εξαίρετη αυτή πρωταθλήτρια κέρδισε αργυρό μετάλλιο. Στο ίδιο Τουρνουά κέρδισε 5η θέση ο Ιωάννης Πηλαβάκης και 9η θέση ο Μιχάλης Κωνσταντίνου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την ίδια εβδομάδα διεξήχθησαν στην Αθήνα και διεθνείς αγώνες Εφήβων / Νεανίδων (όχι G1) στους οποίους κέρδισε αργυρό μετάλλιο η Ερατώ Αθανασίου και χάλκινο μετάλλιο ο Βασίλης Κτωρής.

Κέρδισαν και 9η θέση οι αθλητές Θεμιστοκλής Αντωνίου και ο Κυριάκος Λεοντίου. Στο ίδιο Τουρνουά κέρδισαν 5η θέση στην κατηγορία Cadets (U 15) οι αθλήτριες Στέφανη Χριστοφορίδη και Αιμιλία Καρανίκκη ως επίσης και οι αθλητές Γιώργος Γιάλλουρος και Αρης Στυλιανίδης και 9η θέση η Χριστίνα Μαρούχου. Στην φωτογραφία η Σουζάννα με τον προπονητή της Α. Πηλαβάκη.