aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΑποτελέσματα παγκυπρίων σχολικών αγώνων επιτραπέζιας αντισφαίρισης

Αποτελέσματα παγκυπρίων σχολικών αγώνων επιτραπέζιας αντισφαίρισης

Με την συμμετοχή 103 μαθητών και μαθητριών Γυμνασίων και Λυκείων διεξήχθησαν την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2020 στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο Πολυπροπονητήριο Ευάγγελος Φλωράκης οι παγκύπριοι σχολικοί αγώνες επιτραπέζιας αντισφαίρισης που διοργάνωσε το Υπουργείο Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας σε συνεργασία με την Παγκύπρια Ομοσπονδία Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης.

Οι αγώνες διεξήχθηκαν σε τέσσερις κατηγορίες, Γυμνάσια Αρρένων, Λύκεια Αρρένων, Γυμνάσια Θηλέων και Λύκεια Θηλέων.

Το επίπεδο των αγώνων στις περισσότερες αναμετρήσεις ήταν ψηλό και ικανοποίησε τους φίλους του αθλήματος που τους παρακολούθησαν.

Μετά το τέλος των αγώνων έγιναν οι απονομές των επάθλων από τον επιθεωρητή φυσικής αγωγής του Υπουργείου Παιδείας, Πολιτισμού Αθλητισμού και Νεολαίας Νεόφυτο Παπαϊωάννου και τον πρόεδρο της Παγκύπριας Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρέα Γεωργίου.

Τα αποτελέσματα και στις τέσσερις κατηγορίες είχαν ως ακολούθως :

Α. ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΘΗΛΕΩΝ

  1. Φωτεινή Μελετιέ (Γυμνάσιο Εγκωμης Κυριάκου Νεοκλέους)
  2. Dianna Peng (Αγγλική Σχολή)
  3. 3. Ματίνα Γεωργίου (Γυμν. Μακεδονίτισσας), Νεφέλη Χρυσοστόμου (Grammar School)

Β. ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΑΡΡΕΝΩΝ

  1. Σιαρπέλ Ηλία (Grammar School)
  2. Κυπριανός Βασιλείου ( Λανίτειο Γυμνάσιο)
  3. Παναγιώτης Ροβανιάς ( Τσίρειο Γυμνάσιο), Χρίστος Θεοφάνους ( GC School)

Γ. ΛΥΚΕΙΑ ΘΗΛΕΩΝ

  1. Anastasia Komissarenko (Foleey’s School)
  2. Χριστίνα Παναγιώτου (Λύκειο Κύκκου Β)
  3. Χαρά Τζιωνή (Λανίτειο Λύκειο), Μυριάνθη Βασιλείου (Λύκειο Πολεμιδιών)

Δ. ΛΥΚΕΙΑ ΑΡΡΕΝΩΝ

  1. Τζόζεφ Ηλία (Grammar School)
  2. Στυλιανός Γεωργίου ( Λύκειο Κύκκου Β΄),
  3. Χρίστος Χρυσοστόμου (Λύκειο Κύκκου Β΄), Μάριος Κέκκος (Grammar School)

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ