ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΑνδρέας Χαραλάμπους και Μαριλένα Κωνσταντίνου κέρδισαν το «Κύπελλο Λάρνακας» στο τουφέκι

Ο έφηβος σκοπευτής της ΣΚΟΑΜ Ανδρέας Χαραλάμπους και η πρωταθλήτρια της ΣΚΟΛΕΥ Μαριλένα Κωνσταντίνου, ήταν οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι, στον τελευταίο αγώνα σταθερού στόχου του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ. Ο αγώνας ήταν για το «Κύπελλο Λάρνακας», κι έγινε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά, το περασμένο Σαββατοκύριακο 27 και 28 Νοεμβρίου.

Η Μαριλένα με 610.6 πρώτευσε στην κατάταξη γυναικών / νεανίδων, ενώ ο έφηβος αθλητής της ΣΚΟΑΜ, πέτυχε 618.5 και εξασφάλισε την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη ανδρών / εφήβων. Εκεί όπου στις πρώτες τέσσερις θέσεις τερμάτισαν έφηβοι σκοπευτές, αφήνοντας τον νικητή των ανδρών Ανδρέα Κωνσταντίνου στην πέμπτη θέση με 589.7. Η ταλαντούχα και πολλά υποσχόμενη Κωνσταντίνα Μαρκίδου με 609.3, ήταν η νικήτρια στο αεροβόλο τουφέκι νεανίδων, ενώ εξασφάλισε και τη δεύτερη θέση μεταξύ των γυναικών και ο Ανδρέας Ηρακλέους με 594.3 πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των παίδων. Άλλη μια υποσχόμενη αθλήτρια, η 14χρονη Κατερίνα Χαρή με 610.1 πρώτευσε στην κατηγορία των κορασίδων. Τέλος, στις μικρότερες ηλικίες, όπου οι αθλητές χρησιμοποιούν σταντ για στήριξη των όπλων, νικητές αναδείχθηκαν, ο Γεώργιος Καραπίττας (376.7) στο τουφέκι παίδων με σταντ, η Δήμητρα Σουγλέρη (402.3) στις κορασίδες με σταντ, ο Αλκινόος Ευαγγέλου (381.1) στο αεροβόλο τουφέκι παμπαίδων και η Σάββια Χριστοδούλου (387.9) στο αεροβόλο τουφέκι παγκορασίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα σταθερού στόχου, του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, ήταν τα ακόλουθα, στο αεροβόλο τουφέκι για το «Κύπελλο Λάρνακας: