ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΑλέξανδρος και Μαριλένα οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι

Αλέξανδρος και Μαριλένα οι νικητές στο αεροβόλο τουφέκι

Οι περσινοί πρωταθλητές στο αεροβόλο τουφέκι, Αλέξανδρος Χριστοφόρου και Μαριλένα Κωνσταντίνου, της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας, ήταν οι νικητές στον πρώτο φετινό αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2019-20, που έγινε στις εγκαταστάσεις σταθερού στόχου του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης». Στον πρώτο αγώνα, τον οποίο αθλοθέτησε η εταιρία παροχής υπηρεσιών στο διαδίκτυο WI-NET, η Μαριλένα πέτυχε 614.7 και ο έφηβος Αλέξανδρος 617.0.

Στον ίδιο αγώνα η νεαρή Κωνσταντίνα Μαρκίδου της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε νέο παγκύπριο ρεκόρ στο αεροβόλο τουφέκι κορασίδων, με 603.7, ενώ ο συναθλητής της Αχιλλέας Σοφοκλέους, ανέβασε το παγκύπριο ρεκόρ στο αεροβόλο τουφέκι παίδων με σταντ στους 417.4 πόντους. Στις άλλες κατηγορίες, ο Ανδρέας Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ ήταν ο νικητής στους άνδρες με 590.2, ο Χάρης Χαρή της ίδιας Οργάνωσης, στους παίδες με 589.4 και ο μικρός Κωνσταντίνος Νεοφύτου του ΕΛΕΣΚΟ στους παμπαίδες με 381.4 πόντους.

Η νεαρή Ιακωβία Πιτταρά της ΣΚΟΛΕΥ ήταν η νικήτρια στο αεροβόλο τουφέκι νεανίδων με 597.9, ενώ οι συναθλήτριες της Λυδία Σοφοκλέους (400.2) και Δήμητρα Σουγλέρη (353.4) ήταν οι νικήτριες στις κατηγορίες των κορασίδων με σταντ και παγκορασίδων αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρώτου αγώνα του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποοβολής ΟΠΑΠ, στο αεροβόλο τουφέκι, για το «Κύπελλο Λευκωσίας», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: