aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΠΑΕΕΚ - Ολυμπιακός 1-1: Τέσταραν δυνάμεις, έμειναν ισόπαλοι

ΠΑΕΕΚ – Ολυμπιακός 1-1: Τέσταραν δυνάμεις, έμειναν ισόπαλοι

Σε ένα καλό τεστ δυνάμεων και για τις δύο ομάδες, ΠΑΕΕΚ και Ολυμπιακός έμειναν στην ισοπαλία με 1-1, σε φιλική αναμέτρηση στο Κερύνεια Επιστροφή, σε ένα ματς μάλιστα, που μέχρι το 89ο λεπτό ήταν στο μηδέν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 89′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τίμερμανς, με τον Σαρφό να φέρνει το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις του, με γκολάρα από το κέντρο του γηπέδου.

Οι ενδεκάδες:

ΠΑΕΕΚ: Παναγιώτου, Έσελινκ, Μασέντο, Σουμαόρο, Κούρος, Καπαρτής, Γιάνσεν, Βαρέλα, Τίμερμανς, Αριστοτέλους, Νάντο.

Ολυμπιακός: Μολ, Σαμπίνια, Ανδρονίκου, Σάλι, Γκουστάβο, Γουίλσον, Ευτυχίδης, Πιλαβάς, Πεχλιβάνης, Κυριάκου, Χαραλάμπους.