Πρόγραμμα πρώτου γύρου


Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΠ η κλήρωση του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Σύμφωνα με τον προγραμματισμό της Ομοσπονδίας το Πρωτάθλημα θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 17 – 18 Σεπτεμβρίου 2016.

Το νέο Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με τη συμμετοχή 14 ομάδων και θα ολοκληρωθεί στις 26 αγωνιστικές και συγκεκριμένα στις 26 Μαρτίου 2017.

CYTAVISION - Live Sports

Το πρόγραμμα του πρώτου γύρου:

1η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – ΠΑΕΕΚ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΕΝΑΔ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΠΑΦΟΣ FC – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

2η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΠΑΦΟΣ FC
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΕΝΑΔ
ΠΑΕΕΚ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

3η Αγωνιστική
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΕΝΑΔ – ΠΑΕΕΚ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

4η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΕΝΑΔ
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC
ΠΑΕΕΚ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ

5η Αγωνιστική
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΕΝΑΔ – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC – ΠΑΕΕΚ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

6η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΕΝΑΔ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΠΑΕΕΚ – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

7η Αγωνιστική
ΕΝΑΔ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΕΕΚ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ

8η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC
ΕΝΑΔ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΠΑΕΕΚ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ

9η Αγωνιστική
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΠΑΦΟΣ FC – ΕΝΑΔ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΠΑΕΕΚ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ

10η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΕΝΑΔ – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC
ΠΑΕΕΚ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ

11η Αγωνιστική
ΠΑΦΟΣ FC – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΝΑΔ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΠΑΕΕΚ

12η Αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ – ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ – ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΑΔ – ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΠΑΦΟΣ FC – Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ – ΠΑΕΕΚ

13η Αγωνιστική
Ε.Ν.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΦΟΣ FC
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ – Ε.Ν.ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ – ΕΝΑΔ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑ – ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
ΠΑΕΕΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ