Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΒ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΜατσάρα και ισοπαλία στο Μακάρειο!

Ματσάρα και ισοπαλία στο Μακάρειο!

Ισόπαλες 2-2 εξήλθαν στο Μακάρειο ΠΑΕΕΚ και Καρμιώτισσα σε ένα σπουδαίο όπως εξελίχθηκε παιχνίδι. Οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν δις και κρατούσαν μέχρι το 88’ τη νίκη, αλλά χάρις τέρμα του Μασίνουα (88’), το ματς δεν ανέδειξε νικητή στο άνοιγμα της αυλαίας της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Τα τέρματα για την ΠΑΕΕΚ πέτυχαν στο 19ο λεπτό ο Μπρατσιάνι και στο 56ο λεπτό ο Φαχέρτι, ενώ για την Καρμιώτισσα σκόραρε επίσης ο Πάντος στα αρχικά στάδια της επανάληψης (51′) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, η ΠΑΕΕΚ παρέμεινε στην 9η θέση με 31 βαθμούς, ενώ στην 6η θέση με 37 βαθμούς βρίσκεται η ομάδα των Πολεμιδιών.