Τσίμπησε… βαθμό στο τέλος το ΘΟΪ (pics)

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο «Τάσος Μάρκου» μεταξύ του Παραλιμνίου και του ΘΟΪ, καθώς οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία (1-1).

Το αποτέλεσμα του ματς, με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, αφήνει σαφώς πιο ικανοποιημένους τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι «τσίμπησαν» έναν σημαντικό βαθμό εκτός έδρας και μάλιστα με γκολ που σημείωσαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Με την τύχη τους τα έχουν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν τη νίκη στα χέρια τους και την έχασαν, μαζί και σημαντικούς βαθμούς.

Όσον αφορά στην εξέλιξη και εικόνα του αγώνα, το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο με λιγοστές καλές ευκαιρίες για γκολ από τις δύο ομάδες. Ωστόσο, λίγο πριν οι παίκτες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, οι βυσσινί βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μοράες (41’). Ο Βραζιλιάνος μετά από εκτέλεση κόρνερ έπιασε την κεφαλιά και έβαλε σε θέση οδηγού το Παραλίμνι.

CYTAVISION - Live Sports

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο από πλευράς θεάματος, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει συνεχώς μπροστά στις δύο εστίες και τις ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για γκολ. Όσο τα λεπτά κυλούσαν, τόσο πιο κοντά στη νίκη ήταν το Παραλίμνι, όμως οι γαλαζοκίτρινοι της Λακατάμιας δεν είχαν πει ακόμη την τελευταία τους λέξη. Κι έτσι, μετά από εκτέλεση φάουλ ο Λιασίδης (87’) με κεφαλιά ισοφάρισε για την ομάδα του και ουσιαστικά τής χάρισε το βαθμό.

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται αύριο με άλλες πέντε ενδιαφέρουσες αναμετρήσειςκαι ολοκληρώνεται μεθαύριο με το παιχνίδι στο Παφιακό.