Ξυλοτύμπου: Κέρδισε και γλέντησε Αποκριάτικα (pics)

Το δελτίο Τύπου της Ξυλοτύμπου για τη νίκη επί του Διγενή Μόρφου που την εδραίωσε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά: «Μάγκικη νίκη πέτυχε η ομάδα μας το περασμένο Σάββατο απέναντι στο Διγενή Ακρίτα Μόρφου αφού τον κατέβαλε δίκαια και πανάξια με 2-1, παρά τις απουσίες που είχε αλλά και τις 2 αναγκαστικές αλλαγές που προέκυψαν κατά την διάρκεια του αγώνα λόγω τραυματισμών.

Καλύτερη σχεδόν σε όλο τον αγώνα η ομάδα μας ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Γιώργου Παπαγγελοδήμου στο 22 λεπτό για να ισοφαρίσει ο αντίπαλος στις αρχές της επανάληψης. Η δικαίωση για την ομάδα μας ήρθε στο 89 λεπτό όταν ο Γκονσάλες εκτέλεσε φάουλ και πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας. Η νίκη αυτή μας εδραίωσε για τα καλά στην κορυφή της βαθμολογίας αφού οι ομάδες που μας κυνηγούν, εδώ και αρκετό καιρό, απώλεσαν βαθμούς με τη διαφορά να μεγαλώνει.

CYTAVISION - Live Sports

Τόσο η νίκη όσο και η απόσταση που μεγάλωσε από τους διώκτες μας αλλά και ο αέρας που πνέει στην ομάδα έδωσαν την αφορμή σε όλη την οικογένεια του Ποδοσφαιρικού Ομίλου Ξυλοτύμβου 2006 να διασκεδάσει στον προγραμματισμένο αποκριάτικο χορό που είχε το ίδιο βράδυ και να περάσει ένα όμορφο τριήμερο. Μαζί με τους Κρητικούς καλλιτέχνες Μύρων και Γιώργη ξεφάντωσαν μέχρι τις πρωινές ώρες και έδωσαν ραντεβού για παρόμοια και ακόμα πιο μεγάλα επιτεύγματα στο μέλλον.

Θερμές ευχαριστίες στον κόσμο που είναι δίπλα στην ομάδα και με οποιοδήποτε τρόπο συνεισφέρει ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι μας. Τους καλούμε να παραμείνουν δίπλα από την ομάδα μέχρι το τέλος γιατί απλά όλοι μαζί ξεκινήσαμε και όλοι μαζί συνεχίζουμε.

Επόμενος μας αντίπαλος ο δεύτερος στη βαθμολογία Διγενής Ορόκλινης τον οποίον θα αντιμετωπίσουμε το ερχόμενο Σάββατο στην Ορόκλινη η ώρα 15:30. Όπως σε όλα τα παιχνίδια μας θα πάμε να διεκδικήσουμε το απόλυτο, τη νίκη. Ο κόσμος της Ξυλοτύμβου είμαστε βέβαιοι ότι θα είναι εκεί και θα σπρώξει την ομάδα στην επιτυχία. Όλοι μαζί ενωμένοι μπορούμε».