Ήττα για την εθνική U-19

Η Εθνική  μας ομάδα των Νέων U-19 έχασε σε φιλικό αγώνα που έγινε σήμερα στα Σκόπια με 2-1 από την Εθνική ομάδα της χώρας.

Ο Μιχάλης Χαραλάμπους άνοιξε το σκορ για την Κύπρο στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι Σκοπιανοί πήραν τη νίκη από τέρματα που σημειώθηκαν στο 70ο και στο 90ο λεπτό

Ήταν ο πρώτος διεθνής αγώνας της Εθνικής Νέων υπό τις οδηγίες του νέου της προπονητή Νεόφυτου Λάρκου.

Σκόπια και Κύπρος θα αγωνιστούν ξανά σε νέο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη.

Κύπρος (Ν. Λάρκου): Γ. Μιχαήλ, Χ. Χατζηπασχάλης, Κ. Πηλέας, Χ. Καλλής, Π. Αρτυματάς, Π. Ανδρέου, Μ. Χαραλάμπους, Π. Ψύχας, Ν. Ματθαίου, Σ. Φιάκας, Κ. Κωνσταντίνου.

Πήραν επίσης χρόνο συμμετοχής οι Π. Παντελή, Ε. Συλβέστρος, Στ. Παντελή, ,Σ. Κοννέ και Στ. Καλλένος.