Ισόπαλη με τα Σκόπια [pics]

Ισόπαλη 2-2 με τα Σκόπια εξήλθε σήμερα η Εθνική μας ομάδα των Νέων U-19 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο.

Καλύτερη η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε φάσεις για γκολ και κατάφερε να προηγηθεί στο 54ο λεπτό  με όμορφο τέρμα του Μιχάλη Ματθαίου μετά από σέντρα του Παπακωνσταντίνου.

Στην τελευταία φάση του αγώνα οι Σκοπιανοί κατάφερα να ισοφαρίσουν με τον Νταβόρ και αφού προηγουμένως η ομάδα μας είχε χάσει ευκαιρίες για να προηγηθεί με 3-1.

Κύπρος (Ρένος Δημητριάδης): Μιχαήλ, Κρστιτς (46′ Μ. Ανδρέου), Πηλέας, Καλλής (65′ Χαπέσιης), Αρτυματάς, Νεοφύτου (46′ Σ. Κκονέ,), Καλλένος (82′ Σ. Ιωάννου), Παπακωνσταντίνου (82′ Κολοκούδιας), Μ. Χαραλάμπους (55′ Η. Χρυσοστόμου), Ματθαίου (82′ Παπασοφρωνίου), Φιάκας (65′ Π. Κορρέα)

Κύπρος και Σκόπια θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη, επίσης στις 17:00 στο Μακάρειο Στάδιο.