Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΝεάνιδες: Φιλική ήττα από την Ελλάδα

Νεάνιδες: Φιλική ήττα από την Ελλάδα

Ήττα με 1-0 για την Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U-19 στο δεύτερο φιλικό με την Εθνική Ελλάδας που έγινε στο γήπεδο του ΘΟΪ στη Λακατάμια. Στο 85ο λεπτό κρίθηκε ο αγώνας από κεφαλιά της Σοφίας Καλέση.

Πολύ καλή προσπάθεια από την Εθνική μας η οποία είχε τις δικές της προϋποθέσεις για γκολ αλλά στο τέλος, δέχτηκε το τέρμα πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα. Η Εθνική μας προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της σε προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων που θα γίνει τον ερχόμενο Οκτώβριο στην Πορτογαλία.

Κύπρος (Α. Βασιλείου): Αντουανέττα Χρυσάνθου (89′ Μαρία Ματθαίου), Παναγιώτα Θεοφίλου (72′ Μαρία Καρασπύρου), Ηλιάνα Αντωνίου, Αθηνά Πανταζή, Ευφροσύνη Θεοχάρους (60′ Σοφία Μακρή),  Σταυριάνα Αντωνίου, Χαρά Χαραλάμπους, Φιλίππα Σάββα, Αφροδίτη Ευριπίδου (46′ Μάριαν Σωκράτους), Μαρία Ζαχαρίου (46′ Χαρίκλεια Διονυσίου), Χρύσω Μιχαήλ.

Ελλάδα (Αντώνης Πριόνας): Ζωή Νάση, Μαρία Κατιρτσίδου, Μαρία Λατέρνα, Θεοδώρα Σωμάδη, Νικολέτα Λιάκου,  Ευαγγελία Καλδή, Χριστίνα Σαχινίδου, Μαρία Ιωάννα Γούλλα, Γρηγορία Πούλιου, Άννα Μαρία Μίμη, Ειρήνη Δρακωνάκη.