Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΙσόπαλος ο πρώτος φιλικός αγώνας της Εθνικής Φούτσαλ στη Σόφια

Ισόπαλος ο πρώτος φιλικός αγώνας της Εθνικής Φούτσαλ στη Σόφια

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο σημερινός πρώτος φιλικός αγώνας της Εθνικής Ανδρών Φούτσαλ στη Σόφια με την αντίστοιχη ομάδα της Βουλγαρίας. Οι Βούλγαροι άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό, στο 6’ ο Νεόφυτος Λακούφης ισοφάρισε σε 1-1 και στο 11ο λεπτό ο Μανώλης Μανώλη έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας. Το 2-2 διαμορφώθηκε στο 28ο λεπτό.

Η Κύπρος άρχισε τον αγώνα με τους: Σκαμπύλη, Χατζηγεωργίου, Ομήρου, Κ. Ανδρέου, Μανώλη(Τουμαζής, Λακούφης, Κουλουμπρής, Κόκκινος, Κοντοδήμητρος, Γ. Ιωάννου, Χρ. Στυλιανού).

Γενικά ήταν ένα δυνατό φιλικό και χρήσιμο για συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας των υποχρεώσεων της Εθνικής μας. Οι δύο ομάδες θα δώσουν και δεύτερο φιλικό την Πέμπτη το απόγευμα.