Ξεμούδιασμα με φιλική ήττα (pics)

Φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας με αντίπαλο την ΑΕΖ στο προπονητικό του κέντρο στο Κολόσσι έδωσε σήμερα το απόγευμα ο Απόλλων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ και οι κυανόλευκοι «απάντησαν» με τον Μαγκλίτσα στο 35′. Τελικά, η ομάδα του Ζακακίου πήρε τη νίκη με 2-1 με γκολ που πέτυχε στο δεύτερο μέρος.

Από εκεί και πέρα, δύο ενδεκάδες χρησιμοποίησε ο Πέδρο Εμανουέλ. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισόπαλό 1-1 και αγωνίστηκαν οι Βάλε, Βασιλειάδης, Σατσέτι, Ντα Σίλβα, Αγγελή, Στυλιανού, Κυριάκου, Γουίλερ, Πίττας, Γκίε Γκίε και Μαγκλίτσα.

Στην επανάληψη έγιναν αλλαγές και την ενδεκάδα αποτελούσαν οι Κίσσας, Στυλιανού, Γουίλερ, Αγγελή, Αντρέου, Κυριάκου, Πιέχ, Ιωσηφίδης, Πέδρο, Λόπες και Ψύχας.