Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΒΙΝΤΕΟ: Από πεντάρα σε τεσσάρα ο ΑΠΟΕΛ!

ΒΙΝΤΕΟ: Από πεντάρα σε τεσσάρα ο ΑΠΟΕΛ!

Καμία αντίσταση δεν συνάντησε ο ΑΠΟΕΛ κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, την οποία συνέτριψε με 4-0 και ανέβηκε, έστω και προσωρινά, στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, εκεί όπου βρέθηκε για λίγο και μετά το 5-1 της περασμένης Δευτέρας επί του Απόλλωνα.

Οι πρωταθλητές έβαλαν τις βάσεις για το «τρίποντο» από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, αφού με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Μοράις έδωσε το προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 38’ με αυτογκόλ του Μιντίκκη έγινε το 2-0 για τους γαλαζοκίτρινους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Πάολο Τραμετσάνι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, με τον Ενσούε (80’) και Ντε Βινσέντι (90’ + 2’) να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.