Νίκη επί της Λέγκια Βαρσοβίας και πολύ θετικό δείγμα!

Η ΑΕΚ ήταν ιδιαίτερα καλή στο πρώτο ημίχρονο, που παρουσιάστηκε σε μεγάλο βαθμό με τη βασική της ενδεκάδα...

Στο πιο δυνατό φιλικό της, απέναντι στη Λέγκια Βαρσοβίας, η ΑΕΚ άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Οι κιτρινοπράσινοι νίκησαν με 1-0, χάρις στο γκολ του Αντρέ Άλβες (26’), που συνέχισε με φόρα από την περσινή σεζόν στο σκοράρισμα.

Η ΑΕΚ ήταν ιδιαίτερα καλή στο πρώτο ημίχρονο, που παρουσιάστηκε σε μεγάλο βαθμό με τη βασική της ενδεκάδα. Πλέον, στην ΑΕΚ προσδοκούν σε ανάλογη αν όχι και καλύτερη παρουσία στα επόμενα φιλικό στην Κύπρο, ώστε να παρουσιαστεί πανέτοιμη στα ματς του 1ου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.

H AEK άρχισε τον αγώνα με τους Ταουντούλ, Μιντίκκη, Μοϊσόφ, Καταλά, Εγγλέζου, Τέτε, Χαραλαμπίδη, Λαρένα, Τομάς, Τρισκόφσκι, Άλβες. Μια ενδεκάδα που δεν αναμένεται να έχει μεγάλες διαφοροποιήσεις στο πρώτο επίσημο ματς της σεζόν, στις 30 Ιουνίου.

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Σαϊθάρ (46’), Ιωάννου (66’), Κακουλλή (66’), Ανθίμου (66’), Κωνσταντίνου (66’), Μούσιτς (66’), Εγγλέζου (66’), Χαραλάμπους (66’), Ορτίθ  (46′).

Από πλευράς Λέγκια αγωνίστηκαν οι Μάλαρτζ, Λέβτσουκ, Κοσέτσκι, Χλούσεκ, Μασλόφσκι, Κούχαρτσικ, Χάμαλαϊνεν, Βράνιες, Ζρέζνιτσακ, Μπροζ, Μακόφσκι.

*To φιλικό έγινε στην παρουσία των μελών του Δ.Σ., Ιωσήφ Φράγκου, Αντρέα Λευκαρίτη. Εύμαιου Ευθυμιάδη.