Μία «Κυρία» φόβος και τρόμος! (pics)

Μετά το μεταξύ τους ντέρμπι, το Σάββατο, για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου σήμερα η Ανόρθωση κέρδισε την Ομόνοια (και) στο φούτσαλ με το εκκωφαντικό 5-2. Οι πράσινοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 0-1 στο ημίχρονο, όμως μία τρομαχτική «Κυρία» στην επανάληψη τους… κατασπάραξε και έκανε το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Πλέον, η ομάδα του Γιώργου Κυριάκου χρειάζεται άλλη μία νίκη στο ματς που θα διεξαχθεί το «Ελευθέρια» για να στεφθεί πρωταθλήτρια. Ο δεύτερος τελικός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, θα αρχίσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από τη Cytavision. Τα τέρματα της Ανόρθωσης πέτυχαν οι Φιλιπίνιο, Φουμάσα (2), Κόκκινος και Οδυσσέας Οδυσσέως. Η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε σε 5-2 με τον Σάββα λίγο πριν από το φινάλε.