Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛLive: Άρης - ΑΠΟΕΛ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Άρης – ΑΠΟΕΛ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης και ΑΠΟΕΛ έμειναν στην άγονη ισοπαλία στο Στάδιο «Αλφαμέγα», αποτέλεσμα που ευνοεί την ΑΕΚ. Έτσι, ο β’ γύρος των πλέι οφ του τίτλου, που αρχίζει την επόμενη αγωνιστική, αναμένεται με ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Τρεις ομάδες απέχουν σε κοντινή απόσταση και η μάχη προμηνύεται καυτή.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΡΕΠΟΡΤΑΖ

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Άλβες, Μποάκι, Μπρόρσον, Γιαγκό, Πηλέας, Μπένγκτσον (67′ Γκομίς), Στρούσκι (67′ Μαγιαμπέλα), Ζόκε, Mπράουν, Μπαμπίκα (88′ Καζού), Κακόριν (81′ Στεπίνσκι).

ΑΠΟΕΛ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπέλετς, Σούσιτς, Ντβάλι, Κρέσπο, Φεράρι, Εντονγκαλά, Κοσταντίνοφ, Σαρφό (86′ Εφραίμ), Βιγιαφάνιες (45′ Μπεν), Ντάλσιο (66′ Μαρκίνιος), Κβιλιτάια (86′ Μακέντα).

• ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

7′ Πιέζει ο Άρης, δίχως τη μεγάλη φάση έως τώρα το ματς.

13′ Σέντρα του Σούσιτς, κεφαλιά του Εντονγκαλά, η μπάλα άουτ.

16′ Σουτ του Φεράρι, κόντρα και κόρνερ.

17′ Ο Βιγιαφάνιες εκτέλεσε κόρνερ, ο Ντβάλι έκανε κεφαλιά και ο Κακόριν έδιωξε σε κόρνερ.

22′ Ο Μπαμπίκα πέρασε τον Φεράρι, σέντραρε, κόντρα και κόρνερ.

23′ Εκτελέστηκε το κόνρερ, ο Κακόριν έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε στο κεφάλι του Ντβάλι και νέο κόρνερ.

25′ Ο Σούσιτς σέντραρε και ο Κβιλιτάια έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία (έως τώρα) του ματς με κεφαλιά από κοντά.

32′ Ο Εντονγκαλά μπήκε στην περιοχή, σέντραρε και ο Κβιλιτάια δεν πρόλαβε την μπάλα.

33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Βιγιαφάνιες να σουτάρει, την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει σε κόρνερ. Προηγήθηκε ωραία συνεργασία των Εντονγκαλά και Φεράρι, με σέντρα του τελευταίου στον Αργεντινό.

44′ Ο Βιγιαφανιες είναι κάτω και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή από τον Μπεν.

45′ Έγινε η αλλαγή.

45′ Τέσσερα λεπτά καθυστέρηση.

• ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

339922191 182281031398323 9042889134438984117 N

• ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Σουτ του Εντονγκαλά πολύ άστοχο.

47′ Πέναλτι για τον Άρη σε ανατροπή του Κακόριν από τον Σαρφό.

48′ Αποκρούει ο Μπέλετς σε εκτέλεση του Κακόριν από τα 11 βήματα.

49′ Επανάληψη αποφάσισε το VAR για είσοδο του Κρέσπο πριν από την εκτέλεση, ενώ στην εξέλιξη ήταν αυτός που έδιωξε.

50′ Ο Μπέλετς απέκρουσε για δεύτερη φορά την εκτέλεση πέναλτι του Κακόριν!

53′ Εκτός περιοχής σουτ του Μπράουν, η μπάλα πάνω από την εστία.

55′ Μακρινό σουτ του Μπαμπίκα, η μπάλα στα χέρια του Μπέλετς.

57′ Σπουδαία απόκρουση του Μπέλετς μετά από εκτός περιοχής συρτό σουτ του Μπράουν στη γωνία.

64′ Νέα σπουδαία ευκαιρία με τον Μπένγκτσον, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και έκανε άστοχο σουτ.

69′ Σέντρα του Σούσιτς, άστοχη κεφαλιά του Κβιλιτάια υπό πίεση δύο αμυντικών.

73′ Δοκάρι με ανάποδο ψαλίδι του Κβιλιτάια!

76′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από τον Μπεν, μετά από άψογη συνεργασία των Ντάλσιο και Σούσιτς, ο οποίος έκανε τη σέντρα. Από κοντά ο επιθετικός από τα Νησιά Κομόρες προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι, χωρίς να βρει καλά την μπάλα.

78′ Μακρινό σουτ του Μπράουν, η μπάλα άουτ.

90′ Πέντε λεπτά καθυστέρηση.

90′ Εκτός περιοχής σουτ του Μαγιαμπέλα, η μπάλα στα χέρια του Μέλετς.

90’+3 Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, λίγα μέτρα από το ημικύκλιο  της περιοχής.

90’+4 Ο Καζού εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι.