Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥLive: Απόλλων - Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Απόλλων – Άρης 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης επικράτησε 1-0 του φορμαρισμένου Απόλλωνα, κάνοντας το 3 στα 3 απέναντί του κατά την τρέχουσα σεζόν, και έστειλε άλλο ένα ηχηρό μήνυμα τίτλου. Υπάρχει κανείς που αμφιβάλλει ακόμη πιο είναι έτοιμος για να κυνηγήσει μέχρι τέλους το πρώτο πρωτάθλημά του; Μπα!

Απόλλων (Μπογκντάν Αντόνε): Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτης (84′ Μαυρίας), Ρομπέρζ, Πεϊμπέρνς, Εκπολό, Βα (84′ Γιόστε), Κολ (84′ Σπόλιαριτς), Κυριάκου (76′ Ίλιεφ), Ουάρντα, Ντιγκινί (66′ Ντόνιο), Πίττας.

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Άλβες, Μποάκι, Μπρόρσον, Γιαγκό, Πηλέας, Μπέγκτσον (75′ Στεπίνσκι), Στρούσκι (65′ Μπράουν), Σόκε (90’+3 Γιαμπόνσκι), Μπαμπίκα (90’+3 Ντελμίρο), Κακόριν, Γκομίς (65′ Γκομίς).

• ΕΝΑΡΞΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

4′ Φάουλ στον Ουάρντα σε καλό σημείο.

5′ Ο Ουάρντα εκτέλεσε στο τείχος.

5′ Πρώτη τελική με σουτ του Χ. Κυριάκου, η μπάλα στα χέρια του Άλβες.

13′ Ο Ντιγκινί σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Γιαγκό και έφυγε κόρνερ.

19′ Ο Ουάρντα έφυγε στην αντεπίθεση, η άμυνα του Άρη επέστρεψε και ο Αιγύπτιος έδωσε στον Φιλιώτη, αυτός σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έδιωξε ο Πηλέας.

24′ Σουτ του Ντιγκινί εκτός περιοχής, σταθερός ο Άλβες έπεσε και μπλόκαρε.

29′ Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς. Διπλό όχι του Άλβες σε κοντινά σουτ των Ντιγκινί και Βα.

37′ Ο Μπαμπίκα μπήκε από δεξιά, σέντραρε και ο Ρομπέρζ έδιωξε σε πλάγιο.

37′ Πρώτη φάση για τον Άρη και πρώτη τελική. Μετά από εκτέλεση πλάγιου σαν κόρνερ από τον Μπαμπίκα, ο Κακόριν κατέβασε με το στήθος στην περιοχή και σούταρε, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ πάνω από την εστία.

39′ Ο Μπένγκτσον πήρε πάσα από τον Μπαμπίκα, σούταρε και ο Φιλιώτης παρενέβη διώχνοντας σε κόρνερ.

40′ Φώναξαν για χέρι εντός περιοχής του Ρομέρζ. Η μπάλα χτύπησε στο χέρι, ωστόσο διαιτητής και VAR έκριναν πως δεν ήταν πέναλτι.

45′ Ένα λεπτό καθυστέρηση.

• ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

336670623 1374253749809598 8061076821199234910 N

• ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

47′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, που έκανε ο Κολ στον Στρούσκι.

48′ Εκτέλεση του Πηλέα στα χέρια του Γιοβάνοβιτς, πρώτη τελική εντός στόχου για τον Άρη στο ματς.

49′ Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπρόρσον από κοντά έπειτα από πάσα του Πηλέα.

52′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα.

53′ Απευθείας εκτέλεση του Χ. Κυριάκου, η μπάλα πάνω από την εστία.

69′ ΓΚΟΛ 0-1! Ο Σόκε σκόρερ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πηλέα και σκαστό σουτ του Κακόριν.

73′ Κεφαλιά του Ντόνιο, μπλόκαρε ο Άλβες.

78′ Αντεπίθεση του Άρη με τον Μαγιαμπέλα να βρίσκει τον Μπαμπίκα, αυτός σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

90′ Πέντε λεπτά καθυστέρηση.

90’+6 Σουτ του Πίττα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.