Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥLive: ΑΕΛ - Καρμιώτισσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: ΑΕΛ – Καρμιώτισσα 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η ΑΕΛ επέστρεψε στις νίκες κόντρα στα προβλήματα, αφού επικράτησε 2-0 της Καρμιώτισσας στο στάδιο «Αλφαμέγα», σε παιχνίδι που ήταν ανοιχτό έως το τέλος. Το τρίποντο οφείλεται στους Μιραλάς και Μιλιντσεάνου, οι οποίοι σκόραραν αντιστοίχως στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και στο τέλος του παιχνιδιού.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΛ (Τσέντομιρ Γιανέφσκι): Ολιβέιρα, Παντελή, Μπιλοβάρ, Ιωάννου, Ντζαλμά, Ζντραφκόσκι, Κοντινέλα (82′ Κολιάς), Παπαφώτης, Μιραλάς (63′ Σιλβέστρος), Σις, Μιλιτσεάνου.

Καρμιώτισσα (Σωφρόνης Αυγουστή): Κνόμπλοχ, Τζανακάκης (58′ Γκρατινάρου), Μαλόν, Μίκο (74′ Οικονομίδης), Σελούτσκα, Γκαζτανιάγα, Νεoφύτου (58′ Κουλιμπαλί), Ντούμπια (74′ Καλτσάς), Ελ Αλουχί (90’+1 Αγγελή), Λουκίλι, Ντούρις.

Σκόρερ: Μιραλάς 46′ / –

Κίτρινες: Κοντινέλα / Καστανιάγα

Στάδιο: «Αλφαμέγα».

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος.

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος.

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας.

4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος.

VAR: Κώστα Ροβέρτος.

AVAR: Ευαγόρου Ευαγόρας.

Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος.

Έναρξη παιχνιδιού.

5′ Χωρίς φάσεις το πεντάλεπτο, δίχως έως τώρα κάποια ομάδα να αναλαμβάνει τα ηνία του ματς.

11′ Η Καρμιώτισσα είναι πιο επιθετική, κέρδισε δεύτερο κόρνερ σε λίγα λεπτά.

13′ Αναξιοποίητο και το δεύτερο κόρνερ των φιλοξενουμένων.

24′ Διακοπή ρεύματος στο “Αλφαμέγα”, ωστόσο ενεργοποιήθηκε η γεννήτρια και συνεχίζεται το ματς.

26′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Ντούμπια έκανε διαγώνιο εντός περιοχής σουτ και έστειλε την μπάλα μόλις άουτ.

32′ Ο Μιραλάς με ωραία ενέργεια έκανε σουτ από πλάγια θέση και υποχρέωσε τον Κνόμπλοχ να διώξει σε κόρνερ.

33′ Ελέγχεται ενδεχόμενο πέναλτι για την ΑΕΛ.

34′ Δεν υπάρχει πέναλτι, η απόφαση.

37′ Σέντρα του Τζανακάκη, ο Ιωάννου πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ, ενώ ο Ντούρις είχε… οπλίσει για να σκοράρει.

40′ Ο Μιλιντσεάνου βγήκε στο τετ α τετ με τον Κνόμπλοχ. Αρχικά ο κίπερ της Καρμιώτισσας έπεσε και έδιωξε, στη συνέχεια ανέτρεψε τον επιθετικό της ΑΕΛ, αλλά σύμφωνα με το VAR δεν προηγήθηκε οφσάιντ.

42′ Σέντρα του Σέλουσκα, κεφαλιά του Ντούρις, μπλόκαρε ο Ολιβέιρα.

45′ Ο Μιλιντσεάνου πήγε να πασάρει στον Παπαφώτη, τον πρόλαβε όμως ο Σέλουσκα και ο Σις στην εξέλιξη έκανε πολύ κακό σουτ.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

46′ ΓΚΟΛ 1-0! Ο Μιραλάς με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ, μετά από ωραία ασίστ του Μιλιντσεάνου.

53′ Πολύ ωραία ενέργεια του Μιλιντσεάνου και σουτ, δύσκολη απόκρουση του Κνόμπλοχ.

55′ Μετά από κόρνερ και διώξιμο αμυντικού, ο Ζντραφκόφσκι σούταρε, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε νέο κόρνερ.

63′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Αποχώρησε ο Μιραλάς με τραυματισμό και τη θέση του πήρε ο Σιλβέστρος.

74′ Σέντρα του Σέλουσκα, κακό τελείωμα του Κουλιμπαλί.

77′ Ο Κουλιμπαλί έκανε την κεφαλιά και έχασε μεγάλη ευκαιρία.

82′ Σέντρα του Καλτσά, κεφαλιά του Μαλόν, η μπάλα μόλις άουτ.

84′ Εξετάζεται ενδεχόμενο πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

85′ Δεν υπάρχει πέναλτι η απόφαση.

87′ Νέα μεγάλη φάση με τον Ντούρις να σουτάρει άστοχα.

90′ Πέντε λεπτά καθυστέρησης.

90’+3 ΓΚΟΛ 2-0! Ο Παπαφώτης έβγαλε μόνο τον Μιλιντσεάνου, ο οποίος πλάσαρε στα δίχτυα.