Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥNικηφόρο το δεύτερο τεστ (pics)

Nικηφόρο το δεύτερο τεστ (pics)

Nικηφόρο ήταν το δεύτερο φιλικό παιχνίδι του Απόλλωνα επί Ουγγρικού εδάφους με αντίπαλο την Τσέστερφιλντ.

Το live του αγώνα (Από την επίσημη σελίδα των “κυανόλευκων” στο Facebook):

Θερμοκρασία στο Τέλκι στους 31 βαθμούς Κελσίου.

1′ έναρξη αγώνα με τoν Απόλλωνα να απειλεί την εστία των Άγγλων μετά από ωραίο σουτ του Ντα Σίλβα.

3′ σουτ των Άγγλων καλή απόκρουση από τον Βάλε.

5′ 1-0 για την ομάδα της Λεμεσού με εκπληκτικό τέρμα του Μάγκλιτσα μετά από ωραία ενέργεια του Πίεχ.

8′ 1-1 ισοφαρίζουν οι Άγγλοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

11′ κλασική ευκαιρία με Πίεχ το σουτ του οποίου απέκρουσε δύσκολα ο κήπερ των Άγγλων.

12′ καλό σουτ του Ντα Σίλβα μόλις άουτ.

13′ 1-2 για τους Άγγλους.

19′ νέα μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Λεμεσού με το σουτ του Πέδρο από εξαιρετική θέση να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ ο κήπερ των Άγγλων.

24′ 2-2 μετά από νέο φοβερό γκολ του Μάγκλιτσα.

27′ 3-2 για την ομάδα της Λεμεσού μετά από αυτογκόλ των Άγγλων.

30′ νέα καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Πίεχ.

37′ νέα πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα της Λεμεσού με τον Πίεχ.

39′ φοβερό σουτ στην κίνηση από τον Πέδρο δύσκολα απέκρουσε ο κήπερ των
Άγγλων.

3-2 αποτέλεσμα ημιχρόνου

55′ χωρίς καμία αξιόλογη φάση.

59′ εξαιρετική ενεργεία και μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα της Λεμεσού με τον Μάριο Στυλιανού.

63′ εκπληκτική ενέργεια από τον Μπεντόγια ο οποίος άδειασε 4 ποδοσφαιριστές των Άγγλων όμως νικήθηκε στο τετ-α-τετ.

68′ καλή ευκαιρία με τον Ψύχα.

4-2 για την ομάδα της Λεμεσού μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό Γκιέ και Μπάρμπαρο με τον τελευταίο να τελειώνει με όμορφο τρόπο την φάση!