Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΔιέλυσε τις Απόλλων Ladies η Barcelona FA!

Διέλυσε τις Απόλλων Ladies η Barcelona FA!

Σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση του πρώτου τίτλου στην ιστορία της στο Πρωτάθλημα Γυναικών πήρε η Barcelona F.A. μετά τη σημερινή της νίκη επί της ομάδας των Apollon Ladies με 4-0 στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών.

Ο Έλλοχ με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό και η Φρίτα με πλασέ στο 87′ διαμόρφωσε το 0-2. Η Μαρινέλλα Παναγιώτου πέτυχε το 0-3 στο 90′ και στις καθυστερήσεις η Ελλόχ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Με τη νίκη της αυτή η Barcelona ανέβηκε στους 31 βαθμούς, πέντε περισσότερους από την ομάδα των Apollon Ladies που έμειναν στους 26.