Οι «νέοι» είναι (πολύ) ωραίοι (video&pics)

Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 4-1 της Δόξας για τον φιλικό αγώνα που πραγματοποίησαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο του ΘΟΙ Λακατάμειας.

Οι γαλαζοκίτρινοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 25’, κατάφεραν γυρίσουν το παιχνίδι για να κερδίσουν και με το τελικό 4-1.  Αρχικά στο 37’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα ο Μπρεσάν και στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Ορλάντι έκανε το 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε στο 53’ ο Μερκής, ενώ έκλεισε το σκορ ο Ντε Καμάργκο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησαν οι νεοαποκτηθέντες του ΑΠΟΕΛ καθώς είχαν καλή παρουσία στον αγώνα και σκόραραν τα τρία από τα τέσσερα τέρματα.

CYTAVISION - Live Sports

Ο Τόμας Κρίστιανσεν χρησιμοποίησε ως αλλαγές τους Παπαφώτη, Αρετά, Λάσι και Χαραλάμπους.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μερκής, Ιωάννου, Μιλάνοφ, Λάγο, Αρτυματάς, Ορλάντι, Μπρεσάν, Γιαννιώτας, Αλωνεύτης, Ντε Καμάρκο

Δόξα: Χατζηφραγκίσκου, Ρετόντο, Σεράν, Παουλίνιο, Δημητρίου, Πουτζιουρής, Γκόμες, Γουίλσον, Κότο, Εντμάρ, Περάλτα.

Live…

25′ ΓΚΟΛ για την Δόξα 0-1.

37′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ με τον Μπρεσάν. Ο Αλωνεύτης έκανε ωραία ενέργεια και γέμισμα από αριστερά, ο Γιαννιώτας έδωσε στον Μπρεσάν και αυτός με ωραίο τέλειωμα έκάνε το 1-1.

45′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ, σκόρερ ο Ορλάντι 2-1.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

53′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ , σκόρερ ο ο Μερκής.

60′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Ο Παπαφώτης στη θέση του Αλωνεύτη.

74′ Αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ. Μέσα Αρετάς και Laci, έξω Lago και Bressan.

78′ ΓΚΟΛ για το ΑΠΟΕΛ. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Ντε Καμάργκο.

79′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Στη θέση του Ντε Καμάργκο, ο Χαραλάμπους.