Ισόπαλο το πρώτο τεστ (pics & video)

Ισόπαλος (2-2) εξήλθε σήμερα ο ΑΠΟΕΛ με την Άτλαντας (Λιθουανία) για τον πρώτο του φιλικό αγώνα, ενόψει της νέας σεζόν.

Ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και άνοιξε το σκορ στο 8’ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντε Βινσέντι, το οποίο κέρδισε ο Παπαφώτης. Στο 12’ μάλιστα ο ΑΠΟΕΛ είχε και δοκάρι, μετά από καλή προσπάθεια του Αλωνεύτη. Το γκολ του Ντε Βινσέντι χώρισε τις ομάδες για το πρώτο ημίχρονο που τελείωσε 1-0.

Γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ έκανε το 2-0 με τον Βινίσιους (47’), ενώ η Άτλαντας έφθασε στην ισοπαλία (2-2) με γκόλ στο 49’ και στο 68’, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και ο αγώνας.

CYTAVISION - Live Sports

Οι «γαλαζοκίτρινοι» άρχισαν τον αγώνα με τους ακόλουθους έντεκα: Πάρντο, Ιωάννου, Μερκής, Αλεξάνδρου, Σέρτζιο, Μοράις, Ντε Βινσέντι, Παπαφώτης, Αλωνεύτης, Καρλίτος και Χαραλάμπους

Εκτός πέρασαν στο πρώτο ημίχρονο οι Μερκής, Αλεξάνδρου, Σέρτζιο, Μοράις, Ντε Βινσέντι, Παπαφώτης, Αλωνεύτης, Καρλίτος και Χαραλάμπους.

Ενώ μέσα πέρασαν οι Καρλάο, Αρτυματάς Εστρέλα, Λάτσι, Ορλάντι, Βινίσιους, Βάντερ, Εφραίμ και Σωτηρίου.

Πάρντο και Ιωάννου αγωνίστηκαν για ολόκληρο το 90λεπτο.