Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΈφερε τα κάτω-πάνω κόντρα στην Μίντζιλαντ η Κοπεγχάγη

Έφερε τα κάτω-πάνω κόντρα στην Μίντζιλαντ η Κοπεγχάγη

Η Κοπεγχάγη έφτασε σε άλλη μια νίκη στο πρωτάθλημα της Δανίας  και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα. Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής επιβλήθηκε εντός έδρας της Μίντζιλαντ με 3-1, ένα παιχνίδι που το παρακολούθησε από πλευράς ΑΠΟΕΛ ο Γιώργος Κωστή.

Η Κοπεγχάγη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, «απάντησε» στο 65ο λεπτό με τον Γιόχανσον (φωτό), επτά λεπτά μετά προηγήθηκε με αυτογκόλ του Νταχλίν και τον επίλογο έγραψε ο Τουτού (88΄).

O Σολμπάκεν παρέταξε την ομάδα του με τον Όλσεν κάτω από τα δοκάρια και την τετράδα στην αμυντική γραμμή αποτελούσαν (από τα δεξιά προς τα αριστερά) οι Άνκερσεν, Γιόργκενσεν, Γιόχανσον, Αουγκούστινσον. Αμυντικοί μέσοι ήταν οι Κβιστ-Ντελανέι, στα άκρα της μεσαίας γραμμής οι Κουσκ (δεξιά), Φ. Γένσεν (αριστερά) και στην επίθεση οι Πάβλοβιτς, Σανταντέρ.