Νίκες για τους διεθνείς της Ανόρθωσης

Με νίκες συνοδεύτηκαν οι επίσημες υποχρεώσεις των διεθνών ποδοσφαιριστών της Ανόρθωσης.

Ο Κόπριβετς δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι της Εθνικής του με αντίπαλο την Σλοβακία όπου κέρδισαν με 1-0, καθώς κάτω από τα δοκάρια της Σλοβενίας βρέθηκε ο Όμπλακ, τερματοφύλακας της Ατλέτικο Μαδρίτης. Αξίζει να σημειώσουμε πως την εστία της Σλοβακίας υπερασπίστηκε ο Κόζατσικ, τερματοφύλακας ο οποίος στο παρελθόν φόρεσε την φανέλα της Ανόρθωσης.

Σπουδαίο διπλό επί της Ζάμπιας πέτυχε η Νιγηρία κερδίζοντας με 2-1, με τον Σίβου να μπαίνει στις καθυστερήσεις του αγώνα ως αλλαγή.

CYTAVISION - Live Sports

Λεπτά συμμετοχής και για τον νεαρό Μάριο Νικολάου (πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο) με την Εθνική Ελπίδων, στο νικηφόρο φιλικό με την Εθνική Μιανμάρ με 3-1.

Την Τρίτη η Εθνική Σλοβενίας θα κληθεί να αντιμετωπίσει την Αγγλία, ενώ στην τελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21, η Εθνική Ελπίδων θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία.