Ανόρθωση: Την «έσπασε» του ΑΠΟΕΛ

ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΣΑΖΕΪΔΗ

Με ηγέτη και σκόρερ τον Κωνσταντίνο Κουλουμπρή, η Ανόρθωση «έσπασε» την έδρα του ΑΠΟΕΛ και ισοφάρισε 1-1 στις νίκες στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος φούτσαλ.

Οι γαλαζοκίτρινοι προηγήθηκαν νωρίς  με τον Ομήρου, πίεσαν για το 2-0, όμως δεν τα κατάφεραν. Έτσι, η «Κυρία» ισοφάρισε πριν από το τέλος του πρώτου μέρους με εκτέλεση φάουλ του Κουλουμπρή. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και στο 32ο λεπτό πάλι ο Κουλουμπρής σημείωσε το 1-2.

Στο φινάλε ο ΑΠΟΕΛ αγωνιζόταν με flying goalkeeper και ο Φουμάσα δύο λεπτά πριν από το τέλος σκόραρε σε κενή εστία και χάρισε τη μεγάλη νίκη στην Ανόρθωση με 1-3. Πλέον, η σειρά μεταφέρεται στη Λάρνακα και όποια ομάδα κερδίσει θα αντιμετωπίσει την Ομόνοια στον τελικό. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί την Πέμπτη.