«Καθάρισε» τον ΟΦΗ ο Πανιώνιος!

Έτοιμος για τα προημιτελικά του Κυπέλλου ο Πανιώνιος! Οι Νεοσμυρνιώτες με δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισαν» τον ΟΦΗ (2-0) και πήραν μεγάλο προβάδισμα για την πρόκρισή τους στους «8» της διοργάνωσης. Ο Γεσίλ στο 77’ με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για να έρθει ένα λεπτό μετά ο Χατζισαφί να νικήσει τον Δερμιτζάκη και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Με δέκα ολοκλήρωσε το ματς ο Πανιώνιος, με τον Γεσίλ να αποβάλλεται στο φινάλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και να χάνει το ματς με την Κέρκυρα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος. «Φωνάζει» για πέναλτι στο 41’ ο ΟΦΗ για χέρι του Σιώπη, αλλά και για φάουλ στα όρια της περιοχής στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σε σπρώξιμο του Γκιοατά στον Μάνο.