Aθλητικά NέαΣόκαρε την Ίντερ η Φιορεντίνα! (video)

Σόκαρε την Ίντερ η Φιορεντίνα! (video)

Συνεχίζεται η… κατρακύλα για την Ίντερ! Για άλλη αναμέτρηση, η έβδομη στη σειρά σε όλες τις διοργανώσεις που λαμβάνει μέρος δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Μόνο αυτή πονάει περισσότερο καθώς το εκτός έδρας 1-1 με τη Φιορεντίνα, ήρθε με την ομάδας της Φλωρεντίας να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις αλλά και γιατί θέτει σε κίνδυνο την παραμονή της πρώτη τριάδα της βαθμολογίας του Καμπιονάτο.

Η Ρόμα την καταδιώκει έχοντας τρεις βαθμούς λιγότερους όπως και δύο παιχνίδια. Οι νερατζούρι στο 55ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ικάρντι. Ένα προβάδισμα το οποίο όμως δεν μπόρεσαν να το κρατήσουν μέχρι το τέλος. Όπως συμβαίνει και στα τελευταία ματς έτσι και τώρα η Ίντερ στα τελευταία λεπτά του αγώνα εμφανίστηκε με λιγοστές δυνάμεις με αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σιμεόνε να κάνει το τελικό 1-1.