Aθλητικά NέαΒαθμός τετράδας για Γκινγκάμπ στο φινάλε με Μπριάν

Βαθμός τετράδας για Γκινγκάμπ στο φινάλε με Μπριάν

Η Μπορντό έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πάρει ένα τρίποντο που θα την έφερνε εκείνη στην 4η θέση, αφού βρισκόταν μέχρι το 93ο λεπτό μπροστά στο σκορ με το γκολ του Λεβτσούκ στο 22ο λεπτό, αλλά ο Τζίμι Μπριάν κατάφερε να σώσει την παρτίδα για την Γκινγκάμπ που υποχρώθηκε στην 3η εντός έδρας ισοπαλία μετά από επτά παιχνίδια.

Η Μπορντό προηγήθηκε στο 22ο λεπτό με τον Πολωνό Λέβτσουκ. Στο δεύτερο μέρος η Γκινγκάμπ έκανε εξαιρετικό παιχνίδι, αλλά έπεσε πάνω στον εξαιρετικό Πριόρ που έκανε επεμβάσεις στο 69’, στο 74’ και στο 87’ αλλά νικήθηκε μόνο στην τελευταία φάση από τον Μπριάν που διαμόρφωσε το 1-1. Για την Μπορντό αγωνίστηκε σαν αλλαγή στις καθυστερήσεις ο Τέλιν για τον οποίο φέρεται να έχει εκφράσει ενδιαφέρον η ΑΕΚ.