Aθλητικά NέαΣτο ρελαντί το δύο στα δύο η Παρί (videos)

Στο ρελαντί το δύο στα δύο η Παρί (videos)

H Παρί Σεν Ζερμέν δίχως να πιάσει ψηλά στάνταρ απόδοσης επικράτησε 3-0 της Μετς με τον Λούκας Μόουρα ν’ ανοίγει το σκορ στο 52ο λεπτό, ενώ 15 λεπτά μετά ο Κουρζάβα σημείωσε το 2-0. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ριβιερέζ με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Οι πρωταθλητές Γαλλίας συγκατοικούν με τη Λιόν και τη Νις στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «στεφανουά» που μεσοβδόμαδα έκαναν αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League, κόντρα στην Μπεϊτάρ, προέρχονταν στο πρωτάθλημα από την ήττα στο Μπορντό. Το παιχνίδι ξεκίνησε στραβά, αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 με το γκολ του Μουνιέ στο 23′.

Ωστόσο ο Μονέ-Πακέ στο 47′ και ο Σαιντ Λουί στο 50′ γύρισαν το ματς μέσα στο πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης και ο Μπέριτς πέντε λεπτά πριν από το τέλος, υπέγραψε την πρώτη νίκη της ομάδας του Γκαλτιέ στην Ligue 1.