Aθλητικά NέαΟ Ζαρντίμ «έκοψε» τον Έμερι! (videos)

Ο Ζαρντίμ «έκοψε» τον Έμερι! (videos)

Με το… αριστερό στα ντέρμπι ο Ουνάι Έμερι στη Γαλλία! Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ… προσγείωσε απότομα τον Ισπανό τεχνικό, με τη Μονακό να νικά 3-1 την Παρί Σεν Ζερμέν, στο Πριγκιπάτο!  Η Μονακό κατάφερε να αιφνιδιάσει την Παρί, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 13’ με τον Μουτίνιο.

Οι πρωταθλητές από την άλλη, «απάντησαν» με κάποιες ευκαιρίες του Καβάνι και εκεί που όλα έδειχναν πως το 1-0 θα μείνει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, ο Νταβίντ Λουίζ «γκρέμισε» τον Τζέμερσον στη μεγάλη περιοχή και ο Φαμπίνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο επιθετικά, με τον Καβάνι να τους βάζει ξανά στο παιχνίδι στο 63’ (2-1). Όμως, στο 80ο λεπτό, το αυτογκόλ του Οριέ τους έκοψε εντελώς τα… φτερά και έτσι οι Μονεγάσκοι πήραν τη νίκη με το τελικό 3-2. Σε ματς που έγινε νωρίτερα, Σεντ Ετιέν και Τουλούζ έμειναν στο 0-0, στο «Ζοφρουά Γκισάρ».