Aθλητικά NέαΓκέλα της Μαρσέιγ με τη Σεντ Ετιέν! (video)

Γκέλα της Μαρσέιγ με τη Σεντ Ετιέν! (video)

Μεγάλη ευκαιρία να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση έχασε η Μαρσέιγ. Αγωνιζόμενη εκτός έδρας με την Σεντ Ετιέν ήρθε ισόπαλη 2-2 αν και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ. Έτσι απέχει δύο βαθμούς, πλέον από την Μονακό η οποία εάν πάρει το «τρίποντο» στο ματς με την Ανζέ τότε θα μπορέσει να σκαρφαλώσει εκείνη στη δεύτερη θέση.

Ο Τοβέν στο 4ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι όμως δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευθούν το γρήγορο γκολ. Ο Μονέ-Πακέ στο 9ο λεπτό ισοφάρισε για τη Σεντ Ετιέν. Ωστόσο η Μαρσέιγ πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 20ο λεπτό με τον Σανσον για να… έρθει ο Μπέριτς στο 75ο λεπτό και να διαμορφώσει το τελικό 2-2.