Aθλητικά Nέα«Έμφραγμα» για τη Λιλ, στο τέλος «μίλησε» η Σεντ Ετιέν!

«Έμφραγμα» για τη Λιλ, στο τέλος «μίλησε» η Σεντ Ετιέν!

Συνεχίζεται ο… κατήφορος για τη Λιλ! Οι «λιλουά» έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους κόντρα στην Τρουά, καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό (2-2), χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νιάν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι, η ομάδα του Μπιέλσα έμεινε χωρίς «τρίποντο» για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι στη Ligue 1.

Από ‘κει και πέρα, η Σεντ Ετιέν έκανε την ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο και πήρε τη νίκη (3-1) κόντρα στην Μετς. Οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν το «Ζοφρουά Γκισάρ» στο 21’ με τον Ντιάν, με τους «στεφανουά» να ισοφαρίζουν με τον Παζό στο 74’, το αυτογκόλ του Καφού να τους δίνει το προβάδισμα στο 85’ και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μαϊγκά να διαμορφώνει το τελικό σκορ.