Aθλητικά NέαΆνετη τριάρα για Παρί (video)

Άνετη τριάρα για Παρί (video)

Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα υψηλή απόδοση για τα δικά της δεδομένα, η Παρί Σεν Ζερμέν, πήρε τη νίκη 3-0 απέναντι στη Ντιζόν και έπιασε τη Μονακό στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με την ομάδα του Πριγκιπάτου να έχει έναν αγώνα λιγότερο. Για τους ηττημένους αγωνίστηκε στα 62 λεπτά ως βασικός ο Μεχντί Αμπέντ.

Οι Παριζιάνοι μπήκαν καλά στην αναμέτρηση και μετά από έναν συνδυασμό του Παστόρε με τον Μάξγουελ και τη σέντρα του τελευταίου ο Λανγκ έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του για να γράψει το 1-0.

Το 2-0 έγινε με πέναλτι που κέρδισε ο Παστόρε και αξιοποίησε ο Έντινσον Καβάνι στο 27ο λεπτό. Συνδυασμός του Ντι Μαρία με τον Μάξγουελ έφεραν τον Λούκας σε καλή θέση και αυτός στο 67ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-0.