Ανατροπή και νίκη για Ρεν

Το πιο συναρπαστικό από άποψη έκβασης σκορ και νικητή ήταν αυτό που έκλεισε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στη Γαλλία με τη Ρεν να είναι πίσω στο σκορ μέχρι το 84ο λεπτό, την Μαρσέιγ να κρατάει μέχρι τότε το πρώτο εκτός έδρας τρίποντο, αλλά να ηττάται με το ίδιο σκορ με το οποίο είχε χάσει και από τη Νις και με τον ίδιο τρόπο, αφού και σε εκείνο το ματς η Μαρσέιγ είχε προηγηθεί 2-1.

Ο Σίο στο τέσσερα λεπτά πριν λήξει το πρώτο μέρος έδωσε προβάδισμα στην γηπεδούχο, αλλά ο Γκομίς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε στο 44′. Ο θηριώδης φορ της ομάδας της Μασσαλίας έδωσε προβάδισμα στο 50′ ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές. Ο Καμίλ Γκροσίτσκι στο 85ο λεπτό με πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 και στο 88′ ο Χυνού χάρισε τη νίκη στη Ρεν με 3-2. με τη Μαρσέιγ να μην έχει πάρει ακόμα πόντο εκτός έδρας.