Aθλητικά NέαΑνατρεπτική Σεντ Ετιέν

Ανατρεπτική Σεντ Ετιέν

Στην 7η θέση, ισόβαθμη με τη Λιόν βρίσκεται πλέον η Σεντ Ετιέν μετά τη σπουδαία νίκη με 2-1 κόντρα στην Ανζέ. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν πίσω στο σκορ από το γκολ του Πέπε στο 18ο λεπτό, ωστόσο οι «στεφανουά» είχαν τις απαντήσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 59ο λεπτό ο Φλορεντίν Πογκμπά μετά από εκτέλεση κόρνερ, περίμενε στο δεύτερο δοκάρι για να μπορέσει να σκοράρει από κοντά και να φέρει το παιχνίδια στα ίσια. Στο 78’ ο Τανάν με υπέροχη προσπάθεια θα ολοκληρώσει την ανατροπή για τους «στεφανουά» που σημείωσαν την 2η εκτός έδρας νίκη τους στο πρωτάθλημα και πρώτη μετά τρεις αγώνες χωρίς τρίποντο, αφού ο Τραορέ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ρουφιέ στην εκπνοή. Στην εκπνοή αποβλήθηκε για την φιλοξενούμενη ο Μαλκουί.