Aθλητικά NέαΤρομερή Ατλέτικο, έριξε πέντε στη Σεβίλλη! (video)

Τρομερή Ατλέτικο, έριξε πέντε στη Σεβίλλη! (video)

Πράγματα και θαύματα από την Ατλέτικο Μαδρίτης μέσα στο «Σάντσεθ Πιθχουάν»! Η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε έκανε ό,τι ήθελε απέναντι στη Σεβίλλη, την οποία ταπείνωσε με το απίστευτο (ειδικά για το στυλ παιχνιδιού των Μαδριλένων) 5-2 κι ενώ ως το 85′ δεν είχε φάει καν γκολ! Το show για τους φιλοξενούμενους ξεκίνησε στο 29’ με τον Ντιέγκο Κόστα, ενώ τρία λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους ο Γκριζμάν πέτυχε γκολάρα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Στο 51’ ο Γάλλος φορ πέτυχε ακόμη ένα γκολ, με πέναλτι αυτή τη φορά, με τον Κόκε να βάζει εξίσου το… λιθαράκι του στο 65’.

Δέκα λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού, ο Γκριζμάν ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ και βύθισε ακόμα περισσότερο τη Σεβίλλη… Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Μοντέλα ήταν να μετριάσει κάπως (αν γίνεται αυτό…) τις εντυπώσεις. Στο 85’ και στο 89’, λοιπόν, οι Σαράμπια και Νολίτο βρήκαν δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό και εκκωφαντικό 2-5…Κάπως έτσι η Ατλέτικο μείωσε εκ νέου την απόστασή της από την πρωτοπόρο Μπαρσελόνα στους επτά βαθμούς και όσο ζει, ελπίζει για το θαύμα… Από την άλλη, οι ηττημένοι έμειναν στην έκτη θέση και η θέση τους στην Ευρώπη του χρόνου διατηρείται επισφαλής…