Aθλητικά NέαΤορπίλισε το «κίτρινο υποβρύχιο» η Χετάφε

Τορπίλισε το «κίτρινο υποβρύχιο» η Χετάφε

Στα δύο πρώτα παιχνίδια της φετινής σεζόν μπροστά στο κοινό της, μέτρησε ισάριθμες ήττες από Σεβίλλη και Μπαρτσελόνα. Η τρίτη απόπειρα μέσα στο «Coliseum Alfonso Perez» ήταν η… φαρμακερή και είχε «θύμα» την Βιγιαρεάλ. Με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο και τρία γκολ μέσα σε δεκατρία λεπτά, η Χετάφε έφτασε σε μια επιβλητική νίκη με σκορ 4-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της La Liga και έχει απόλυτη ισορροπία στα αποτελέσματά της.

Το διάστημα στο οποίο… έγειρε το γήπεδο ήταν από το 54’ έως το 67’. Το σκορ άνοιξε ο Ροντρίγκες, δέκα λεπτά αργότερα ο Μολίνα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Μπεργκάρα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ροντρίγκες, που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το «κίτρινο υποβρύχιο» παρουσιάστηκε κατώτερο των περιστάσεων και… τορπιλίστηκε, γνωρίζοντας την τρίτη ήττα σε έξι αγώνες.