Aθλητικά NέαΈσωσε την Μπιλμπάο ο Αντούριθ (video)

Έσωσε την Μπιλμπάο ο Αντούριθ (video)

Χωρίς νικητή έληξε το ματς στο «Σαν Μαμές» ανάμεσα στην Μπιλμπάο και την Βιγιαρεάλ (1-1). Το «κίτρινο υποβρύχιο» ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Τριγκέρος έχασε πέναλτι στο 20’, όμως δεν το έβαλε κάτω και με ωραίο σουτ στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η Μπιλμπάο έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο 45λεπτο, όπου είχε τις περισσότερες ευκαιρίες της. Τελικά η λύση ήρθε στο 77’ όταν ο Αντούριθ με εξαιρετική κεφαλιά νίκησε τον Μπαρμπόσα και έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του. Έτσι, η Βιγιαρεάλ έπεσε στην 6η θέση με 20 βαθμούς, ενώ η Μπιλμπάο, που προερχόταν από τρεις σερί ήττες, ισοβαθμεί στην 15η με την Λα Κορούνια στους 11.