Αγκαλιά με την 3η θέση η Ατλέτικο (video)

Ένα γκολ του Σαούλ έδωσε στην Ατλέτικο Μαδρίτης τη δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Εϊμπάρ που εξασφάλισε την τρίτη θέση για τους «ροχιμπλάνκος». Το κλίμα ήταν πιο βαρύ από ποτέ μετά το 3-0 από την Ρεάλ στον πρώτο ημιτελικό του Champions League και η επίσκεψη της πολύ ισχυρής Εϊμπάρ δεν ήταν καλός οιωνός για τους «ροχιμπλάνκος».

Οι Βάσκοι πούλησαν πολύ ακριβά το τομάρι τους, όμως δεν άντεξαν. Ένα γκολ του Σαούλ (69’) έσωσε την Ατλέτικο (1-0) κι εξασφάλισε την τρίτη θέση για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε που ανανέωσε την παρουσία της στους χρυσοφόρους ομίλους. Η Ατλέτικο Μαδρίτης, αν και μουδιασμένη έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος με Καράσκο και Σαούλ, με την Εϊμπάρ να παίζει ταμπούρι ψάχνοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Μία έξυπνη ασίστ του Φερνάντο Τόρες του Σαούλ (69’) έλυσε το γόρδιο δεσμό, με την Εϊμπάρ να χάνει δύο καλές ευκαιρίες για την ισοφάριση στο τελευταίο δεκάλεπτο και τους «ροχιμπλάνκος» να τελειώνουν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής τους Γκοντίν στο 90ό λεπτό.

CYTAVISION - Live Sports

Атлетико – Эйбар 1:0. Обзор матча. Испания. Ла Лига 2016/2017. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.