Τετράστερο πάρτι της Ρεάλ (videos)

Παρά το γεγονός ότι ο ΑΠΟΕΛ στεκόταν αρκετά καλά κόντρα στην Ρεάλ, ήρθε ένα μονοκόμματο σουτ του Λούκα Μόντριτς στο 23ο λεπτό να νικήσει τον Πέρεθ και να δώσει προβάδισμα στους Μαδριλένους. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Ρεάλ πηρε το πάνω της με αποτέλεσμα να  φτάσει σε δεύτερο και τρίτο γκολ σε διάστημα 2 λεπτών.

Στο 39ο λεπτό ο Μπενζεμά εντελώς μόνος πλάσαρε από κοντά και νίκησε τον Πέρεθ, ενώ στο 41ο ο Νάτσο με κοντινή προβολή σημείωσε το 0-3 για την Ρεάλ. Το… κερασάκι, για το πρώτο ημίχρονο, ήρθε στο 45’+1 όταν σε μία αντεπίθεση ο Ρονάλντο έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπενζεμά για το 0-4 της Ρεάλ.