Aθλητικά NέαΤρομακτική για μισή ώρα η Μπάγερν! (video)

Τρομακτική για μισή ώρα η Μπάγερν! (video)

Την πρόκρισή στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας πήρε η Μπάγερν. Οι Βαυαροί δεν αντιμετώπισαν καμία απολύτως δυσκολία απέναντι στην Σάλκε κι έφτασαν άνετα στο 3-0 στην «Allianz Arena».

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι μπήκε… θυμωμένη στο ματς και καθάρισε την δουλειά από το πρώτο μισάωρο. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι μόλις στο 3ο λεπτό.

Στο 16’ ο Τιάγκο Αλκάνταρα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το τελικό αποτέλεσμα παρά τις ευκαιρίες που ακολούθησαν –κυρίως από την πλευρά της Μπάγερν- διαμορφώθηκε μόλις ένα λεπτό πριν το πρώτο μισάωρο (29′) όταν ο Πολωνός φορ έγραψε το 3-0 με ωραίο σουτ.

Με δέκα παίκτες ολοκληρώθηκε η εφιαλτική βραδιά στο Μόναχο για τους «βασιλικούς μπλε», καθώς ο Μπαντστούμπερ αποβλήθηκε αντικρίζοντας δύο κίτρινες κάρτες σε διάστημα τριών λεπτών (74’ και 77’).