Aθλητικά Nέα«Ματσάρα» στο Βόλφσμπουργκ - Χέρτα (video)

«Ματσάρα» στο Βόλφσμπουργκ – Χέρτα (video)

Σε ένα παιχνίδι που προσέφερε πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ Βόλφσμπουργκ και Χέρτα Βερολίνου αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για την 11η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Η καλή μέρα λένε από το πρωί φαίνεται και μόλις στο 1′ ο Ιμπίσεβιτς έκανε το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και στο 20′ θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν, αλλά ο Γκόμεζ έχασε το πέναλτι. Η Βόλφσμπουργκ, όμως, συνέχισε να πιέζει και στο 41′ με τον Μάλι έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Γκόμεζ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στην επανάληψη στο 53′ ο Ρεκίκ έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα, αλλά εφτά λεπτά αργότερα ο Οριγκί έκανε το 3-2. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ζέλκε στο 84΄.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 11ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος:

Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Βέρντερ Βρέμης 2-1 (17΄ Ρέμπιτς, 89΄ Χάλερ /
Φράιμπουργκ-Σάλκε 0-1 (62΄ Καλιγκιούρι)
Γκλάντμπαχ-Μάιντς 1-1 (67΄ Βέστεργκααρντ / 19΄ Ντιαλό)
Αουγκσμπουργκ-Λεβερκούζεν 1-1 (49΄ Ντάνσο / 47΄ Βόλαντ)
Αμβούργο-Στουτγκάρδη 3-1 (20΄ Χουντ, 65΄ Κόστιτς, 69΄ Αρπ / 54΄πεν. Γκίντσεκ)
Ντόρτμουντ-Μπάγερν Μονάχου 1-3 (88′ Μπάρτρα / 17′ Ρόμπεν, 37′, Λεβαντόφσκι, 67′ Αλαμπά)
Κολονία-Χοφενχάιμ 0-3 (10′ Γκάιγκερ, 56′ πεν., 80’Βάγκνερ, )
Βόλφσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου 3-3 (41′ Μάλι, 44′ Γκόμεζ, 60′ Οριγκί / 1′ Ιμπίσεβιτς, 53′ Ρεκίκ, 84′ Ζέλκε)