Aθλητικά NέαΓια κλάματα η Βέρντερ, νέο στραπάτσο από την Άουγκσμπουργκ

Για κλάματα η Βέρντερ, νέο στραπάτσο από την Άουγκσμπουργκ

Τελικά έχει και χειρότερα για την Βέρντερ. Στη δέκατη αγωνιστική της Μπουντεσλίγκας η Αουγκσμπουργκ την υποχρέωσε σε νέα βαριά ήττα 3-0 στην έδρα της, προκαλώντας τις έντονότατες αντιδράσεις των οπαδών της γηπεδούχου οι οποίοι απαιτούσαν το «κεφάλι» του Νούρι.

Η Βέρντερ παραμένει χωρίς νίκη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και ειδικά μετά τη σημερινή τριάρα έπεσε στην προτελευταία θέση. Η Άουγκσμπουργκ είχε σε εξαιρετική ημέρα τον Γκρέγκοριτς. Σκόραρε δύο φορές στο 40ο όταν και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και στο 61ο λεπτό όταν «καθάρισε» το ματς.

Ωστόσο, η κατάσταση ήταν ήδη κακή για τους γηπεδούχους από το πρώτο 45λεπτο καθώς ο Φινμπόγκασον είχε διπλασιάσει τα τέρματα της Αουγκσμπουργκ, με ένα γκολ με πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 27/10

Μάιντς-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1 (71’ Σερντάρ – 37’ αυτ. Μπελ)

Σάββατο, 28/10

Χόφενχαϊμ-Γκλάντμπαχ 1-3 (25’ Ντεμιρμπάι – 61’ Αζάρ, 79’ Γκίντερ, 82’ Βέστεργκααρντ)

Χέρτα Βερολίνου-Αμβούργο 2-1 (17’ Σταρκ, 50’ Ρέκικ – 73’ Αρπ)

Σάλκε-Βόλφσμπουργκ 1-1 (43’ πεν. Μπενταλέμπ – 90+3’ Οριγκί))

Λεβερκούζεν-Κολωνία 2-1 (54’ Μπέιλι, 74’ Μπέντερ – 23’ Γκιρασί)

Ανόβερο-Ντόρτμουντ 4-2 (20’ πεν. Ζόνατας, 40’, 86’ Μπεμπού, 60’ Κλάους – 28’ Ζαγκαντού, 52’ Γιαρμολένκο)

Μπάγερν Μονάχου-Λειψία 2-0 (19’ Χάμες, 38’ Λεβαντόφσκι)